NIE KYBERŠIKANE

Spíkri

Ervín Šimko

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, GR Sekcie Kybernetickej bezpečnosti

Ervín Šimko – vedie Sekciu Kybernetickej bezpečnosti na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, čím aktivne údava smerovanie a víziu v danej oblasti. Je aktívnym podporovateľom projektov a riešení vedúcich k vyššiemu povedomiu rizikách v kybernetickom priestore.

Mário Lelovský

Národná koalícia pre digitálne zručnosti a povolania Slovenskej republiky, Predseda

Mário Lelovský – pôsobí ako Predseda Národnej koalície pre digitálne zručnosti a povolania Slovenskej republiky, ale zároveň je prvým viceprezidentom Republikovej únie zamestnávateľov a prvým viceprezidentom IT Asociácie Slovenska. 

Jozef Halcin

Ministerstvo vnútra SR, riaditeľ odboru prevencie kriminality

Jozef Halcin – pôsobí ako protikorupčný koordinátor a riaditeľ odboru prevencie kriminality na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky. Vo svojej funkcii sa zameriava na implementáciu stratégií na prevenciu kriminality a boj proti korupcii. Jeho práca prispieva k zvyšovaniu bezpečnosti a transparentnosti v spoločnosti.

Peter Mésároš

Technická univerzita v Košiciach, rektor

Peter Mésároš je rektorom Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) od roku 2023. Predtým pôsobil ako dekan Stavebnej fakulty TUKE a má bohaté skúsenosti v oblasti ekonomiky a manažmentu v stavebníctve. Z pozície rektora však aktívne podporuje aktivity univerzity v oblasti kybernetickej bezpečnosti – v rozvoji vzdelávania a vývoji riešení pre ich detekciu a potláčanie.

Mária Vargová

Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch, MPSVR, Riaditeľka

Mária Vargová je riaditeľkou Národného koordinačného strediska pre riešenie problematiky násilia na deťoch, ktoré patrí pod Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Vyštudovala psychológiu na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Pôsobila v detskom domove a v krízovom stredisku, kde sa venovala najmä deťom zo sociálne slabšieho prostredia a týraným deťom.

Jaroslav Oster

OZ Preventista, zakladajúci člen

Jaroslav Oster, zakladajúci člen OZ Preventista – združenie pre bezpečnosť a prevenciu, súdny znalec. Autor radu vzdelávacích projektov v oblasti forenzie, prevencie počítačovej kriminality, kybernetickej bezpečnosti a spoluautor Učebníc informačnej bezpečnosti pre stredné školy.

Michal Korytko

Odbor riadenia kybernetickej a informačnej bezpečnosti, MIRRI

Michal Korytko pôsobí na Odbore riadenia kybernetickej a informačnej bezpečnosti na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Je aktívny v téme ochrany detí a mladých ľudí v kybernetickom priestore, spolupracuje na národných projektoch v danej oblasti a aktívne navštevuje školy s popularizačnými prednáškami na témy šikany v kybernetickom priestore.

Monika Rab

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Monika Ráb je vedúca Národnej linky na pomoc deťom v ohrození VIAC AKO NI(c)K. V minulosti pôsobila v štátnej správe na rôznych pozíciách týkajúcich sa poradenstva a neskôr riadenia sociálneho odboru ÚPSVR Dunajská Streda. Šesť rokov sa venovala aj terénnej sociálnej práci. Vyštudovala sociálnu prácu na Univerzite Komenského v Bratislave.

Miroslav Schlesinger

Úrad komisára pre deti

Miroslav Schlesinger je odborníkom v oblasti prevencie kriminality a súčasne pôsobí v mentoringu, koučingu a taktiež ako motivátor. Je autorom viac než dvadsiatich knižných publikácií. Zastupuje Úrad komisára pre deti.

Zuzana Juráneková

IPčko, odborná poradkyňa

Zuzana Juráneková pôsobí v organizácii IPčko a na Pedagogickej fakulte UK, kde sa venuje fenoménom internetu v životoch mladých ľudí. Zameriava sa na vzdelávanie prvolíniových odborníkov v téme prevencie a intervencie radikalizácie u  jednotlivcov a skupín a v téme fenoménov internetu.

Peter Sabaka

Klinika infektológie a geografickej medicíny LF UK a UNB, Prednosta

Peter Sabaka je prednosta na Klinike infektológie a geografickej medicíny Univerzitnej nemocnice v Bratislave a zároveň vysokoškolský pedagóg na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského. Počas pandémie bol vedúcim lekárom na jednotke intenzívnej starostlivosti a bol jednou z najvýraznejších tvárí očkovacej kampane počas epidémie covidu. Získal aj ocenenie Biela vrana.

Stanislav Mucha

Hockey Club Košice, Marketing & PR Consultant/Coordinator

Stanislav Mucha pôsobí v klube HC Košice ako dobrovoľník od roku 2017 a venuje sa témam blízkym marketingu, komunikácii a PR. V svojej praxi sa dostáva do kontaktu s mladými ľuďmi a teda aj so šikanou, ktorá má presah i do športu.

Alena Alscher

Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti, Ministerstvo vnútra SR

Alena Alscher pôsobí na Úrade splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti. Aktívne participuje na projektoch, ktorých cieľom je prispieť k tomu, aby zainteresovaní aktéri z verejného sektora, podnikateľského sektora, politickej sféry a médií, ako aj široká verejnosť lepšie rozumeli potrebe a významu občianskej spoločnosti, aby sa cítili jej súčasťou a aby s ňou intenzívnejšie komunikovali. Je členom Pracovnej skupiny pre oblasť pomoci pre deti a rodiny v núdzi, ktorá vznikla s cieľom nastaviť spoluprácu, koordináciu a monitoring aktivít NP smerovaných na oblasť detí a rodín v riziku. Oblasťou pôsobenia je cieľ 4 Programu Slovensko.

Alena Kopányiová

Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie, Riaditeľka

Alena Kopányiová pracuje 30 rokov ako psychologička – výskumníčka vo Výskumnom ústave detskej psychológie a patopsychológie v Bratislave. Aktuálne ako jeho riaditeľka. Vo svojej práci sa venuje výskumu rizikového správania a drogovej prevencii mládeže. Pracuje aj v medzinárodných projektoch zameraných na implementáciu preventívnych programov, je národnou koordinátorkou školského prieskumu ESPAD.

Alexandra Blaasová

Kosice International School, Riaditeľka

Alexandra Blaasová je riaditeľkou Košice International School (KEIS), prvej medzinárodnej školy vo východnom Slovensku. Škola poskytuje vzdelávanie podľa medzinárodného programu International Baccalaureate (IB) pre deti vo veku od 3 do 16 rokov. Je tiež členkou správnej rady Európskej vzdelávacej agentúry ELBA, n.o.

Pavel Izrael

Katolícka univerzita v Ružomberku, Filozofická fakulta, Katedra žurnalistiky

Pavel Izrael je docentom na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku. Výskumne sa zaoberá problematikou rodičovskej mediácie používania médií v rodine, mediálnou výchovou a používaním médií mladou generáciou. Je spoluautorom učebnice mediálnej výchovy pre základné školy. V súčasnosti je národným koordinátorom výskumného projektu EU Kids Online na Slovensku a hlavným riešiteľom výskumného projektu APVV – Digitálni domorodci a príležitosti a riziká online prostredia. Od roku 2020 je členom Rady pre mediálne služby.

Andrea Madarasová Gecková

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Lekárska fakulta
Univerzita Komenského v Bratislave, Fakulta sociálnych a ekonomických vied, Ústav aplikovanej psychológie

Andrea Madarasová Gecková je profesorkou sociálnej psychológie a vedúcou Katedry psychológie zdravia a metodológie výskumu na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Zároveň pôsobí na Inštitúte aplikovanej psychológie Fakulty sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojom výskume sa zameriava na psychológiu zdravia a sociálne determinanty zdravia, pričom vedie projekty skúmajúce nové výzvy dospievania Generácie Z. V roku 2022 bola nominovaná na prestížnu cenu ESET Science Award v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku za svoj prínos v oblasti psychológie zdravia.

Pavol Sokol

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Prírodovedecká fakulta

Pavol Sokol pôsobí ako docent Právnickej a Prírodovedeckej fakulty UPJŠ, zároveň je vedúci akademického tímu na riešenie počítačových bezpečnostných incidentov na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (CSIRT-UPJS). Je autorom, resp. spoluautorom vedeckých článkov zameraných na podvodné systémy v kybernetickej bezpečnosti, riešenie bezpečnostných incidentov, predikciu bezpečnostných hrozieb a udalostí, a otázky súkromia a zodpovednosti pri použití bezpečnostných opatrení. Súčasne sa venuje aj viacerým popularizačným aktivitám zameraným na zvyšovanie bezpečnostného povedomia.

Simona Rudohradská

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Právnická fakulta

Simona Rudohradská je odbornou asistentkou na Katedra obchodného práva a hospodárskeho práva na Právnickej fakulty na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Vo svojom výskume sa zameriava na interdisciplinárne prepojenie práva a informačných technológií, pričom sa venuje témam ako ochrana osobných údajov, súkromie a regulácia digitálnych platforiem.

Marek Kordík

Univerzita Komenského v Bratislave, Právnická fakulta UK, Katedra trestného práva, kriminológie a kriminalistiky

Doc. JUDr. Marek Kordík, PhD., LL.M., je docentom na Katedre trestného práva, kriminológie a kriminalistiky Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Zároveň pôsobí ako odborný referent špecialista na Zahraničnom odbore Akadémie Policajného zboru v Bratislave. Vo svojej akademickej činnosti sa zameriava na oblasť trestného práva, pričom sa venuje výskumu a výučbe v tejto oblasti. 

Ivan Makatura

Kompetenčné a certifikačné centrum kybernetickej bezpečnosti, Generálny riaditeľ

Ivan Makatura je generálnym riaditeľom Kompetenčného a certifikačného centra kybernetickej bezpečnosti na Slovensku. Má viac ako 30 rokov skúseností v IT odvetví, pričom pôsobil ako riaditeľ bezpečnosti v bankovom sektore a neskôr ako výkonný konzultant v spoločnosti IBM. Je tiež predsedom Asociácie kybernetickej bezpečnosti a členom rady ISACA Slovensko. Ako súdny znalec v odbore bezpečnosti a ochrany informačných systémov je zapísaný v zozname znalcov Ministerstva spravodlivosti SR.

Denisa Lavková

Qubit Security

Denisa Lavková je Sales & Community Manager v spoločnosti QuBit Security, s.r.o., kde sa zameriava na organizáciu a podporu podujatí zameraných na kybernetickú bezpečnosť. Jej práca zahŕňa komunikáciu s partnermi, prednášajúcimi a účastníkmi konferencií, ako aj budovanie a udržiavanie odbornej komunity v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Okrem toho je aktívna v komunitách ako CISO Club, DPO Club a Audit Club, kde prispieva k rozvoju odborných diskusií a spolupráce medzi profesionálmi v oblasti informačnej bezpečnosti a ochrany osobných údajov.

Ján Majoroš

Siemens Healthineers

Ján Majoroš je odborníkom spoločnosti Siemens Healthineers a pôsobí aktívne v oblasti IT systémov a riešení pre medicínsky sektor. Zároveň sa odborne venuje aj problematike kybernetickej bezpečnosti v rámci interných procesov a služieb firmy. Je spoluzakladateľom podujatia NIE KYBERŠIKANE.

Jana Končeková

Slovenská obchodná a priemyselná komora, Košická regionálna komora, Riaditeľka

Jana Končeková je riaditeľkou Košickej regionálnej komory Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK). V rámci svojich povinností sa zameriava na podporu podnikateľského prostredia v košickom regióne a poskytovanie služieb členom komory. Je spoluzakladateľkou podujatia NIE KYBERŠIKANE.

Miroslav Michalko

Technická univerzita v Košiciach, Univerzitný vedecký park TECHNICOM, Fakulta elektrotechniky a informatiky

Miroslav Michalko je riaditeľom Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM, kde podporuje inovačné aktivity a spoluprácu medzi univerzitou a priemyslom. Zároveň pôsobí ako docent na Katedre počítačov a informatiky, Fakulty elektrotechniky a informatiky, TUKE. Je aktívny v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Pôsobí ako predseda Sekcie kybernetickej bezpečnosti a digitalizácie SOPK. Zároveň je spoluzakladateľom podujatia NIE KYBERŠIKANE.

Copyright © 2025 Technická univerzita v Košiciach. Všetky práva vyhradené..